وزیر کشور: مسئولان عراقی در خدمات رسانی به زائران همکاری ارزنده ای داشتند


به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام در پایانه مرزی مهران، اظهار کرد: تلاش شد مرز چیلات دهلران و خسروی کرمانشاه برای اربعین امسال راه اندازی شود اما بنابر دلایلی انجام نشد.
وی با بیان اینکه رایزنی ها و تلاش ها برای بازگشایی مرزهای چیلات و خسروی با مسئولان عراقی ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: در صورت گشایش این 2 مرز، ورود و خروج زائران اربعین با نظم، امنیت و آرامش بیشتری صورت خواهد گرفت.
وزیر کشور با اشاره به نقش انکارناپذیر سپاه و بسیج در خدمات رسانی به زائران اربعین، گفت: سپاه همه امکانات و ظرفیت های خود را برای خدمت هرچه بهتر و بیشتر به زائران بسیج کرد و در این راستا هماهنگی خوبی با سردار قاسم سلیمانی در عراق وجود داشت.
رحمانی فضلی با بیان اینکه اربعین امسال با رعایت کامل قانون برگزار شد، تاکید کرد: صدور ویزا امسال به صورت انفرادی و به موقع صادر شد در حالیکه در سال های گذشته صدور ویزاهای دسته جمعی مشکلات زیادی ایجاد کرد.
وی یادآور شد: تردد زائران بدون روادید و غیرمجاز در سال های قبل باعث ایجاد یکسری مسائل و مشکلات شد اما امسال بر اساس تجارب سال های گذشته اجازه خروج هیچ زائر بدون روادید از مرزها داده نشد.
وزیر کشور با تاکید بر تکمیل زیرساخت های مسیر ارتباطی ایلام – مهران، افزود: برای اربعین سال آینده باید زیرساخت های این محور به منظور سهولت در تردد زائران توسعه یافته و به سرانجام برسد.
وی یادآور شد: آئین بزرگ اربعین حسینی، اغنا و اجماع سازی است که همه احساس مسئولیت کرده و پای کار می آیند تا زائران به راحتی به عتبات عالیات مشرف شوند و بدون مشکل به وطن خود بازگردند.
به گزارش ایرنا، وزیر کشور صبح امروز شنبه به منظور بازدید از زیرساخت های مرز مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین در پایانه مرزی، وارد فرودگاه شهدای ایلام شد.
قرار است عصر امروز با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی نشست خبری به منظور تشریح اقدامات صورت گرفته در اربعین 96 برگزار شود.
در ایام اربعین امسال شاهد تردد بیش از یک میلیون زائر از مرز بین المللی مهران بودیم که تاکنون بیش از 730 هزار زائر از این نقطه مرزی به کشور بازگشته اند.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی**انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
3032/6034

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82726219/